Strona 3 z 3

Re: ,,Terens"

: wt cze 16, 2026 1:20 pm
autor: Leszek Ebe-Grüner

Ostatnia wiadomość z poprzedniej strony wątku

Tak on lekko mówi.

-Towarzysz Berezymov(Agent Atlas): Oczywiście zrozumiałem panie Premierze. I zgodnie z obietnicą przyjdę z syntkami.

Po czym rozłączył się i odłożył słuchawkę, uścisnął rękę potem Prezydentowi Szczęściogrodu i wyszedł z biura...A tam zauważył 3 milicjantów i nie pewny czy to nie jest jakaś zasadzka, stanął i czekał na reakcję. Wiedział że bezpieczeństwo jego braci i sióstr jest priorytetem.

Re: ,,Terens"

: wt cze 16, 2026 7:40 pm
autor: Mateusz Brzęczyszczykiewicz
Milicjanci stojący przy wejściu spojrzeli na gościa. Zgodnie z poleceniem wydanym przez Prezydenta Szczęściogrodu oraz w obliczu, jak widać było, wyjścia gościa (więc i końca potencjalnej prowokacji), nie podjęli oni żadnych działań. Powrócili więc do prowadzonych wcześniej rozmów między sobą o głośnej sprawie pożaru fabryki "Rewolucji".

Następnie do gościa odezwała się sekretarka:

Sekretarka: O, widzę że Towarzysz już skończył. I jak, udało się z mieszkaniem?

Re: ,,Terens"

: śr cze 17, 2026 12:15 am
autor: Leszek Ebe-Grüner
Uśmiechnął się do sekretarki lekko.

-Towarzysz Berezymov(Agent Atlas): Tak udało się. Wszystko załatwione.

Po czym wyszedł i poszedł do swoich jak najprędzej. Powiedział do nich nerwowo.

-Agent Atlas: Jest nadzieja. Ale coś za coś. Syntki których pilnujemy, musimy pokazać że nie kłamiemy z sprawą. Będę widział się z Premierem Beatudii. Jeśli tam oficjalnie padnie poparcie dla naszej sprawy, wtedy możemy rozszerzyć im informacje. Jedno jest pewne. Musimy powiedzieć też z jakiej jesteśmy organizacji.

-Agent Gruby: Jesteś pewien?

-Agent Atlas: Całkowicie.

-Agent Oczko: Skoro tak. To pokażmy swoje karty. Może wtedy chętniejsi będą do współpracy w dobrej wierzę. Dobra, ja i Atlas pójdziemy tam z syntkami. Ty Gruby zostań tu na wszelki wypadek.

-Agent Gruby: Zostanę. Pilnujcie się tam.

-Agent Atlas: Sprawa oczywista. Syntki wszystkie chodźcie ze mną.

I tak Agent Atlas, Oczko i syntki udali się do bazy wojskowej pod Szczęściogrodem. Następnie jesteśmy przy bramie wojskowej i czekamy aż nas wpuszczą do środka.

-Towarzysz Berezymov(Agent Atlas): Towarzysz Berezymov i ze mną syntki oraz Towarzysz Lapecki są. Mieliśmy tu spotkać się z Premierem Beatudii. Czy możemy wejść do środka?

Re: ,,Terens"

: czw cze 18, 2026 11:26 am
autor: Mateusz Brzęczyszczykiewicz
Wartownik pilnujący wejścia do obiektu wojskowego wiedział o nadchodzącej wizycie. Nie wiedział jednak o co chodzi lecz dostał po prostu polecenie, by w razie przybycia wpuścić niejakiego Berezymowa. Po skontrolowaniu przybyszy i upewnieniu się że nie posiadają przedmiotów niebezpiecznych powiedział:

Wartownik: W porządku, proszę wejść do środka. Na terenie bazy wojskowej czekają już Premier i Prezydent Beatudii.
@Stanisław Kowalski

Re: ,,Terens"

: czw cze 18, 2026 1:16 pm
autor: Leszek Ebe-Grüner
Agenci Atlas i Oczko z 4 syntkami wchodzą do środka. Gdy zauważają wyróżniające się dwie osoby, premiera i prezydenta, to Oczko wyszedł przed szereg.

-Agent Oczko: Witam głowy państwa Beatudii. Podjęliśmy decyzję. Jak widzicie dotrzymujemy słowa, za nami są cztery biedne i pokrzywdzone przez Instytut syntki. Druga sprawa ja jestem Agent Oczko, a ten co z wami rozmawiał wcześniej podający się za Towarzysza Berezymova to Agent Atlas. Także wybaczcie za tą tajemniczość, ale nasza misja nie jest jawna i doszło do dużych poświęceń by tu dotrzeć. Ja przewodzę tej misji. Nasza organizacja nazywa się Trasa. Czy wy, którzy również jesteście komunistami pomożecie nam tu założyć w waszym państwie azyl dla Syntków? My agenci sobie poradzimy, ale najważniejsze dla nas są syntki. Jesteśmy w stanie dla nich zaryzykować własnym życiem, by je uratować.

-Syntek AD-1: Czy tu będziemy bezpieczni?

-Syntka BB-42: Czy tu będziemy schronieni i nie stanie nam się krzywda od Instytutu? Boimy się...

-Agent Atlas: Spokojnie Syntki, jestem dobrej wiary. Liczę na wsparcie od braci komunistów którzy również walczą w słusznym celu. Prawda panie Premierze Beatudii?

Oni widzą że syntki są wystraszone. Oraz widzą że wyglądają prawie identycznie jak ludzie. Jedynie tył głowy widać lekko, że jest tam jakby chip?

Re: ,,Terens"

: ndz cze 21, 2026 7:01 pm
autor: Mateusz Brzęczyszczykiewicz
Mateusz Brzęczyszczykiewicz spojrzał na pokrzywdzone syntki i zauważył nienaturalne obiekty z tyłu ich głów.

Mateusz Brzęczyszczykiewicz: Witam. Rozumiem, widzę że syntki boją się o swój los, a osobiście wam ufam. Myślę jednak że w razie gdybyśmy udzielili syntkom azylu, to może na jakiejś zamkniętej przestrzeni żeby nie siać ewentualnego zbędnego zaniepokojenia wśród obywateli. Poza tym takie rozwiązanie umożliwiło by lepszą ochronę syntków tak by instytut się o całej sprawie nie dowiedział. Może do tego celu nadałoby się stworzyć jakieś tajne miasto chronione wojskiem? Chociaż utworzenie takiego miasta zależałoby też od tego ile miałoby takich syntków być. Pytanie brzmi jednak, czy tak samo sądzi tow. Prezydent.

Następnie Mateusz Brzęczyszczykiewicz spojrzał na Stanisława Kowalskiego
@Stanisław Kowalski

Re: ,,Terens"

: wt cze 23, 2026 1:14 pm
autor: Stanisław Kowalski
Po chwili namysłu Stanisław Kowalski spoglądając na Premiera postanowił się odezwać

Stanisław Kowalski: W pełni zgadzam się z zdaniem Towarzysza. Można by było wydzielić Syntkom pewien obszar np Na wsi gdzie mogłyby spokojnie funkcjonować. Niepokoi mnie jednak ten chip z tyłu ich głów. Wciąż nie rozumiem wielu rzeczy i te chipy wydają mi sie podejrzane. Jesteśmy w 100% pewni że Instytut nie umieścił w nich jakiś lokalizatorów?

Re: ,,Terens"

: wt cze 23, 2026 10:47 pm
autor: Leszek Ebe-Grüner
Agent Oczko odpowiada im

-Agent Oczko: Już nie mają. Zostały zastąpione innym chipem, który powoduje że Instytut nie może ich znaleźć oraz że my im daliśmy chipy zwiększonej świadomości i wolnej woli. Mamy od tego jednego specjalistę u nas. Co do wsi jesteśmy wam bardzo wdzięczni.

-Agent Atlas: jak chodzi o ilość syntków, to chcemy ich jak najwięcej uratować z rąk Instytutu. Każdy Syntek ma prawo do wolności. Teraz są cztery, ale skoro dostaniemy zgodę na azyl ich, to będziemy regularnie tutaj ich przysyłać.

Re: ,,Terens"

: wt cze 23, 2026 11:41 pm
autor: Stanisław Kowalski
Po wysłuchaniu gości odezwał się Stanisław Kowalski

Stanisław Kowalski: To chyba wszystko co na chwilę obecną chciałbym wiedzieć. Jestem ZA udzieleniem Syntkom azylu oraz wydzieleniem im schronienia. Proponuje na jakiś czas przejąć odpowiedni obszar ziemi od jednego z Beatudzkich PGRów i przygotować na nim schronienie dla Syntków. W mieście wzbudziłoby to zbyt dużo podejrzeń dlatego wolę aby schronienie Syntków znalazło się poza miastem. Co o tym Towarzysz Brzęczyszczykiewicz sądzi?

Mówiąc to Prezydent obrócił się w strone Premiera
@Mateusz Brzęczyszczykiewicz